ZBROJOWNIA

ZBROJOWNIA:

MOBILNA WYSTAWA BRONI I MILITARIÓW

ODPRAWA
TEMAT: zbrojowniA

ZBROJOWNIA – Mobilna Wystawa Broni i Militariów powstała w 2024 roku.
Jest efektem ciężkiej pracy osób prywatnych oraz wytężonych i wieloletnich starań KONTRA24.PL PRIME Sp. z o.o.  oraz Grupy Proobronnej „PRIMUM OFFA”.
 

To militarna podróż w czasie.
Historia polskiej wojskowości (choć nie tylko) XX i XXI wieku.

Ekspozycja to zbiory, m.in. broni: strzeleckiej krótkiej i długiej, karabinów, broni automatycznej, wyposażenia taktycznego, umundurowania, sprzętu wojskowego, map i planów  i wiele, wiele innych eksponatów. Dodatkowo można podziwiać także odznaczenia i ordery oraz pokaźną kolekcję oryginalnych instrukcji wojskowych. Smaczkiem kolekcji są pamiątki z misji pokojowych ONZ.

Nasza kolekcja została podzielona na DWA ZBIORY.
PIERWSZY, jak w klasycznym muzeum, stanowi wystawę, którą można obejrzeć.
DRUGI, SERCE ZBROJOWNI to zbiór militariów i broni, którą można dotknąć, przymierzyć, wziąć do ręki i zrobić sobie zdjęcia. Do głównych atrakcji należą: hełmy, kamizelki, broń i inne wyposażenie żołnierza.

Na terenie ZBROJOWNI odbywają się również prelekcje z szerszego przybliżenia prezentowanych eksponatów. Główną atrakcją jest składanie i rozkładanie AK47 oraz Colta 1911, wraz z możliwością przeładowania i oddania tzw. suchego strzału. Każdy uczestnik może również przejść szybki kurs ładowania magazynków karabinowych i pistoletowych.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright @ KONTRA24.PL PRIME Sp. z o.o.

Scroll to top