BROŃ ASG

Katalog naszych replik ASG

Airsoft gun (ASG, także broń ASG lub replika ASG) – repliki broni palnej w skali 1:1  strzelające biodegradowalnymi kulkami 6 mm (BB). Repliki wykorzystywane są podczas rozgrywek airsoftowych, ćwiczeń taktycznych, jak i treningów grup paramilitarnych.

W myśl polskiego prawa repliki ASG nie są bronią, lecz ich działanie jest identycznie jak broni pneumatycznych, ponieważ do nadania pędu kulce wykorzystywane jest sprężone powietrze lub gaz. Pomimo tego, że wiele osób nazywa repliki bronią, w myśl polskiego prawa pozostają one urządzeniami rekreacyjno-sportowymi, gdyż energia pocisku jest bardzo mała.

Ze względu na sposób zasilania wyróżniamy następujące rodzaje replik ASG:

  • sprężynowe – modele, w których przed każdym wystrzałem trzeba ręcznie naciągnąć sprężynę. W tego typu modelach do uzyskania sprężonego powietrza służy zespół cylindra, tłoka i sprężyny – sprężyna rozpędza tłok, który spręża powietrze w cylindrze. Napęd sprężynowy ma zastosowanie nie tylko w najprostszych replikach, lecz często jest stosowany w karabinach wyborowych.
  • gazowe – (tzw. „gaziaki”) modele, w których kulki wystrzeliwane są przy pomocy gazu umieszczonego w zbiorniku (najczęściej umiejscowiony w magazynku repliki). Stosowanymi najczęściej gazami są tzw. „green gas” (propan, który w przeciwieństwie do specjalnych gazów nie zawiera smarów koniecznych do konserwacji zaworów zbiornika z gazem) lub CO2. W tym przypadku kulka rozpędzana jest wskutek rozprężania porcji gazu dawkowanej przez zawór. Modele napędzane w ten sposób charakteryzują się zmienną mocą powodowana sprężaniem i rozprężaniem gazu w zależności od warunków użytkowania. Ich główną wadą jest tak zwany syfon – przymarznięcie ruchomych części zaworu powodujące upuszczenie całego gazu za jednym strzałem. Modele gazowe są też nieekonomiczne z powodu ceny gazu i niskiego stosunku liczby oddanych strzałów do ceny gazu, oraz skomplikowanej obsługi (konserwacji) systemu. Ponadto przy temperaturach bliskich i poniżej zera repliki o napędzie gazowym przy zastosowaniu najbezpieczniejszego dla nich green gazu praktycznie nie nadają się do użytku z powodu wyjątkowo częstego efektu syfonu, oraz drastycznego spadku mocy wywołanego właściwościami fizycznymi gazów (wpływ temperatury na rozprężanie gazu).
  • elektryczne – (air electric gun, „AEG”) najpopularniejsze, potocznie zwane: elektrykami, najczęściej spotykane na polach airsoftowych walk repliki broni długiej, w których sprężynę – poprzez przekładnię zębatą – naciąga silnik, z tym wyjątkiem zasada działania jest identyczna, jak w przypadku modeli sprężynowych. Modele charakteryzują się możliwością prowadzenia „ognia” ciągłego, dużym zasięgiem oraz szybkostrzelnością, a także ze względu na dostępność części – dużymi możliwościami tuningu zarówno mocowego, jak i wizualnego. Inne, również spotykane wyjaśnienie skrótu to automatic electric airsoft gun.

Repliki wszystkich trzech rodzajów produkowane są z tworzyw sztucznych (i kompozytów), stopów metali, w niektórych replikach wykorzystywane są elementy drewniane.

KATALOG NIEKTÓRYCH NASZYCH REPLIK ASG

KARABINEK AK47 - KAŁASZNIKOW

ELEKTRYCZY

Karabinek AK (także: AK-47. , Aвтомат Калашникова, pot. Kałasznikow) – radziecki karabinek automatyczny opracowany tuż po II wojnie światowej przez Michaiła Kałasznikowa. Szerokie rozpowszechnienie broni opartej na systemie AK, czynią tę konstrukcję jedną z najpopularniejszych wśród karabinków automatycznych XX i XXI w.

KARABINEK MAUSER KAR98K

SPRĘŻYNOWY - ŁUSKOWY

Karabinek 98k (Kar98k, K98k) – niemiecki karabinek powtarzalny opracowany jako zmodernizowana i skrócona wersja karabinu Gew98. Podstawowy karabinek sił zbrojnych III Rzeszy w latach 1935–1945.

PISTOLETY HK USP - BERETTA 92F

ELEKTRYCZNY

Heckler & Koch USP (Universale Selbstladepistole) — pistolet samopowtarzalny, produkowany od 1993 r. przez niemiecką firmę Heckler & Koc
Beretta 92
– włoski pistolet samopowtarzalny. Produkowany w wielu wersjach różniących się kalibrem i wymiarami. Jako M9 przepisowa broń krótka US Army.

PPSZ-41 - PEPESZA

ELEKTRYCZNY

PPSz-41 (ros. ППШ-41 (Пистолет-пулемёт Шпагина обр. 1941 г.); trl. Pistoliet Puliemiot Szpagina; pol. PPSz wz. 1941; pot. Pepesza) – radziecki pistolet maszynowy kaliber 7,62 × 25 mm, skonstruowany przez Gieorgija Szpagina i wprowadzony na uzbrojenie Armii Czerwonej w 1941 roku. Podstawowa broń na uzbrojeniu Armii Czerwonej podczas II wojny światowej, używany także w licznych krajach świata.

STRZELBY MOSSBERG

SPRĘŻYNOWY

Mossberg  – seria amerykańskich strzelb typu pump action, produkowana od 1961 roku przez przedsiębiorstwo O.F. Mossberg & Sons. Poszczególne modele broni różnią się kalibrem, długością lufy, pojemnością magazynka oraz materiałem wykonania kolby. Broń przeznaczona jest na rynek cywilny (w tym jako broń myśliwska), dla policji oraz wojska.

KARABIN M16

ELEKTRYCZNY

M16amerykański karabin automatyczny skonstruowany przez Eugene Stonera.
Karabin szturmowy będący w czasach wojny w Wietnamie standardowym uzbrojeniem armii amerykańskiej.

PISTOLET MASZYNOWY STEN

ELEKTRYCZNY

Stenbrytyjski pistolet maszynowy opracowany w 1941 roku. Podstawowy pistolet maszynowy armii brytyjskiej do lat 50. XX wieku. Prosta konstrukcja i produkcja pistoletów Sten sprawiła, że wytwarzano je w warunkach konspiracyjnych w czasie wojny w Polsce, Danii oraz we Francji.

PISTOLET MASZYNOWY THOMSON

ELEKTRYCZNY

Pistolet maszynowy Thompson (znany także jako Tommy Gun) – amerykański pistolet maszynowy skonstruowany przez Johna T. Thompsona. Pistolet był popularny w czasach prohibicji w Stanach Zjednoczonych, zarówno jako broń gangsterów, jak i policji.

KARABIN snajperski SVD

SPRĘŻYNOWY

Karabin SWD (ros. Снайперская Винтовка Драгунова; pol. karabin wyborowy Dragunowa) – radziecki samopowtarzalny karabin wyborowy skonstruowany w latach 60 XX w. przez Jewgienija Dragunowa. Karabin SWD był standardowym uzbrojeniem strzelców wyborowych w większości armii państw Układu Warszawskiego.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright @ KONTRA24.PL PRIME Sp. z o.o.

Scroll to top