KALEVALA – SERCE KARKONOSKIEJ LAPONII

I znowu ruszamy w teren😊 - ale za to w jaki teren!!!😊 Ach te góry!!! Karkonosze!!! Piękny klimat, piękne widoki, ale najważniejsze, że Wspaniali Ludzie. Tym razem gościliśmy w Lapońskiej wiosce KALEVALA położonej w Borowicach, w samym centrum Karkonoszy.
(Jak widzicie żadna odległość nam nie straszna i dojechać możemy prawie wszędzie😊 – na księżyc nie lecimy, paliwo rakietowe za drogie😊).
I tak oto w tej przepięknej scenerii byliśmy atrakcją dla mniejszej grupy odbiorców, gdyż tym razem zostaliśmy zaproszeni do uatrakcyjnienia IMPREZY ZAMKNIĘTEJ!!! Impreza zamknięta, chociaż bardziej kameralna i organizowana dla mniejszej ilości odbiorców, jest tak samo fascynującym przeżyciem jak wydarzenie ogólnodostępne.
Fińska impreza w fińskiej wiosce - więc nie zabrakło nawiązań do Simo Häyhä, ps. „Biała śmierć”, fin. „Valkoinen Kuolema”, ros. „Белая смерть” – fińskiego strzelca wyborowego, najskuteczniejszego snajpera w historii wojen.
Na tego typu imprezach strzelnica poza funkcją czysto rekreacyjną staje się miejscem, w którym można przeprowadzić rywalizacje pracownicze lub międzywydziałowe (np. o puchar Prezesa 😊)
Dziękujemy za zaproszenie, liczymy na to że jeszcze się spotkamy i postrzelamy razem.

Nähdään pian.

Scroll to top